kategoria: Biznes
16 listopad 2023

Przedsiębiorcy z centrum mogą otrzymać darmową choinkę

zdjęcie: Przedsiębiorcy z centrum mogą otrzymać darmową choinkę / pixabay/1149919
Przedsiębiorcy z centrum Poznania mogą otrzymać darmową choinkę; zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 17 listopada. Akcja skierowana jest do przedsiębiorców ze śródmieścia, którzy mogą wystawić przed swój lokal ozdobione lampkami drzewka i w ten sposób udekorować ulicę.
REKLAMA

Akcją objęte są wybrane ulice w centrum miasta, w tym między innymi: Święty Marcin, 27 Grudnia, Ratajczaka, Gwarna, plac Wolności, plac Cyryla Ratajskiego, Mielżyńskiego, 3 Maja, Wrocławska, Szkolna, Podgórna, Paderewskiego, plac Kolegiacki, plac Bernardyński, Garbary, Chwaliszewo, Stary Rynek, a także Śródka oraz rynek Łazarski.

Jak poinformował poznański magistrat, choinki, lampki oraz opłatę za zajęcia pasa drogowego finansuje Miasto Poznań. Uczestnicy akcji odbierają drzewka samodzielnie w jednym z uruchomionych punktów.

"Wraz z choinką można odebrać lampki choinkowe LED (sieciowe) - to propozycja dla przedsiębiorców, którzy biorą udział w akcji po raz pierwszy lub którym zniszczyły się lampki z poprzedniej akcji" – wyjaśniono.

Deklarację chęci udziału w akcji należy przesłać do piątku, 17 listopada, na adres e-mail: rewitalizacja@um.poznan.pl. W treści wiadomości należy podać: nazwę podmiotu, adres, kontakt telefoniczny oraz ewentualne zapotrzebowanie na lampki choinkowe.

Magistrat przypomniał, że akcja choinkowa odbywa się w mieście od 2015 roku, jako kontynuacja i rozszerzenie inicjatywy "Gołębia inspiruje". Wydarzenie ma wspierać przedsiębiorców, podnosić jakość przestrzeni publicznej, a także integrować i rozwijać współpracę miasta ze społecznością lokalną obszarów objętych Programem Rewitalizacji.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Poznania. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany