kategoria: Biznes
artykuł sponsorowany
12 czerwiec 2024

Srebrny Listek ESG dla Carlsberg Polska

zdjęcie: Srebrny Listek ESG dla Carlsberg Polska / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Firma Carlsberg Polska otrzymała Srebrny Listek Polityki ESG w XIII zestawieniu podmiotów odpowiedzialnych społecznie za 2023 rok. Szósty Listek Polityki w historii Carlsberg Polska potwierdza wysokie standardy działań społecznych, środowiskowych i zarządczych oraz umacnia pozycję firmy w gronie liderów zrównoważonego rozwoju.
Podczas gali wieńczącej XIII edycję Listków Polityki ESG, Teresa Aldea, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Carlsberg Polska, odebrała Srebrny Listek. Jest to już szósta nagroda firmy w prestiżowym konkursie organizowanym przez tygodnik Polityka. Jego celem jest docenienie podmiotów, które zrównoważony rozwój mają wpisany w strategię biznesową. Oceniany jest całokształt działań na rzecz środowiska naturalnego, kwestii społecznych i zarządczych, a także dialog z interesariuszami i regularne raportowanie w obszarze ESG. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 98 firm, z czego 58 otrzymało dyplomy, a 14 przyznano Srebrne Listki.

Tegoroczną nowością jest zmiana nazwy konkursu z Listków CSR na Listki ESG. Odzwierciedla to postępującą standaryzację w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju oraz wdrażanie regulacji unijnych, takich jak dyrektywa CSRD oraz Taksonomia.

Zmianie nazwy konkursu towarzyszyła modyfikacja pytań w ankiecie ewaluacyjnej. To z kolei wiązało się z podniesioną poprzeczką dla uczestników konkursu. Naszym sukcesem jest, że sprostaliśmy nowym, większym wymaganiom, utrzymaliśmy się w konkursie i po raz kolejny dostaliśmy nagrodę. Jestem dumna, że w naszej codziennej pracy potrafimy skutecznie wdrażać strategię ESG – powiedziała Teresa Aldea,
kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Carlsberg Polska.


Więcej informacji o działaniach Carlsberg Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju:
https://www.carlsbergpolska.pl/zrownowazony-rozwoj/zrownowazony-rozwoj/raport-2023/
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany