kategoria: Budownictwo
7 grudzień 2023

Dwa nowe projekty domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej 120 m kw. - do pobrania

zdjęcie: Dwa nowe projekty domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej 120 m kw. - do pobrania / fot. PAP
fot. PAP
Na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego dostępne są dwa nowe projekty domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej 120 m kw. - poinformowało PAP Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W sumie bezpłatnych projektów jest osiem, a docelowo będzie ich 22.
REKLAMA

Resort podał w czwartek, że to prace, które zwyciężyły w konkursie na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m kw.

"Udostępniliśmy dwa kolejne projekty domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej 120 m kw. W sumie w katalogu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego jest ich już osiem, a kolejne są w fazie opracowania – wszystkie do szybkiego pobrania bez żadnych opłat i formalności" - wskazała minister rozwoju i technologii Marlena Maląg, cytowana w informacji.

Dodała, że projekty wyraźnie nawiązują do tradycyjnej, polskiej architektury, a "do ich realizacji wystarczą powszechnie dostępne technologie budowlane".

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Dorota Cabańska zwróciła uwagę, że GUNB na swojej stronie udostępnił w sumie 91 projektów domów do 70 m kw. oraz domów rekreacyjnych, a także "domów dużych, które są odpowiedzią na potrzeby większych rodzin".

Resort wyjaśnił, na dwa nowe projekty domów o powierzchni 120 m kw. to: K2Koncept 120 oraz K2Koncept 120 (wariant II).

Przypomniano, że zgodnie z założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m kw. projekty zapewniają m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy. Tym samym - jak zaznaczono - mają spełniać typowe oczekiwania 4-osobowej rodziny.

"Projekty odznaczają się uniwersalną formą architektoniczną, która pozwala na łatwą adaptację budynku do lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Oznacza to, że udostępnione projekty mogą być dostosowane m.in. do obowiązujących przepisów czy potrzeb danej działki, które wynikają z lokalnych uwarunkowań przestrzennych występujących, np. na terenach górskich" - wskazało MRiT.

Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów. (PAP)

pad/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany