kategoria: Dziecko
24 maj 2024

6-letni chłopiec śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych

zdjęcie: 6-letni chłopiec śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych / fot. PAP
fot. PAP
Do śmiertelnego potrącenia 6-letniego chłopca doszło w piątek po południu w miejscowości Romanowo w powiecie średzkim w Wielkopolsce. Tragiczny wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych.
REKLAMA

Asp. Paweł Szafraniak z KPP w Środzie Wielkopolskiej powiedział PAP, że do wypadku doszło ok. godz. 13.20 w miejscowości Romanowo.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem 72-letnia kobieta, mieszkanka powiatu średzkiego, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, dziecku, które przechodziło przez przejście dla pieszych. Doszło do potrącenia. Niestety w wyniku zdarzenia dziecko zmarło” – powiedział.

Dodał, że chłopiec chwilę wcześniej miał wysiąść ze szkolnego busa.

Czynności na miejscu wypadku nadal trwają. Ustalane są okoliczności zdarzenia. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.5°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany