kategoria: Dziecko
8 lipiec 2024

Półtoraroczna dziewczynka ze śladami przemocy trafiła do szpitala

zdjęcie: Półtoraroczna dziewczynka ze śladami przemocy trafiła do szpitala / v7352823
v7352823
Do szpitala w Poznaniu ze śladami przemocy trafiła półtoraroczna dziewczynka, mieszkanka Gniezna. Rodzice dziecka są w areszcie. Grozi im wieloletnie więzienie.
REKLAMA

Ślady na ciele dziecka potwierdzili w czwartek w obecności kuratora podczas wizyty pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Wezwali pogotowie. Dziecko trafiło do szpitala w Poznaniu.

Rzeczniczka gnieźnieńskiej policji asp. sztab. Anna Osińska poinformowała w poniedziałek PAP, że matka dziewczynki miała 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Decyzją sądu pozostałe w domu troje dzieci zostało czasowo przekazane pod opiekę trzeźwego ojca. W piątek dzieci odebrano rodzicom. Policja zatrzymała ich 33-letnią matkę i jej 40-letniego męża.

Prokurator rejonowy w Gnieźnie Małgorzata Rezulak-Kustosz powiedziała PAP w poniedziałek, że w sprawie ujawnienia u dziecka obrażeń powstałych wskutek działania innych osób wszczęte zostało śledztwo.

"Prokurator przedstawił matce zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad dzieckiem oraz narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Kobieta usłyszała też zarzut narażenia pozostałych dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia poprzez sprawowanie opieki nad nimi w stanie nietrzeźwości" – poinformowała prokurator.

Mąż kobiety usłyszał zarzut narażenia poszkodowanej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia poprzez zaniechanie udzielenia jej koniecznej pomocy medycznej.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. W trakcie wyjaśnień stwierdzili, że dobrze opiekowali się dziećmi. Nie potrafili wyjaśnić, jak doszło do powstania obrażeń u ich dziecka.

Decyzją sądu małżonkowie trafili do aresztu. Za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia. Przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia przez osobę zobowiązaną do sprawowania opieki nad pokrzywdzonym zagrożone jest karą do sześciu lat więzienia. (PAP)

rpo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany