29 październik 2021

Wybite okna w przedszkolu, straty na ponad 21 tys. zł – sprawcy to 8- i 9-latek

fot. PAP
Policjanci z Konina (wielkopolskie) otrzymali zgłoszenie o osobach, które miały wybijać szyby w jednym z konińskich przedszkoli. Straty placówka oszacowała na ponad 21 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili sprawców – okazali się nimi dwaj chłopcy w wieku 8 i 9 lat.
REKLAMA

O sprawie poinformowała w piątek konińska policja. Jak podano, kilka dni temu do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie wpłynęło zgłoszenie o osobach mających wybijać szyby w jednym z konińskich przedszkoli.

"Policjanci, którzy przybyli na miejsce interwencji zastali sprawców niszczenia mienia na gorącym uczynku. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu byli to dwaj chłopcy w wieku 8 i 9 lat. Młodych +mężczyzn+ przewieziono na Komendę Miejską Policji, gdzie w obecności rodziców starali się wyjaśnić, skąd w ich głowach zrodził się taki pomysł, aby wybić szyby w budynku przedszkola" – podała policja.

Wskazano, że z relacji chłopców wynikało, że "rzucali kostką brukową w okna przedszkola, a gdy jedna szyba się zbiła, postanowili sprawdzić wytrzymałość reszty okien".

Chłopcy przyznali, że zrobili to dla zabawy i nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji i szkód, jakie mogą wyrządzić. Dodali, że bardzo żałują swojego czynu. Sprawa znajdzie finał w Sądzie Rodzinnym. (PAP)

autor: Anna Jowsa

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-03-21 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-25 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany