Pracownicy ZKZL ruszą do pracy na rowerach

fot. nadesłane
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakupił 12 rowerów dla swoich pracowników. To kolejne działanie proekologiczne spółki w ostatnim czasie.
REKLAMA
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w wielu aspektach stawia na ekologię. W ramach walki ze smogiem likwidowane są piece kaflowe, ale to nie jedyne działania, które podejmowane są przez spółkę. Do tej pory udało się zmniejszyć liczbę drukowanych dokumentów dzięki wprowadzeniu elektronicznego obiegu dokumentów. W ubiegłym roku w siedzibie firmy oraz terenowych Punktach Obsługi Klienta pojawiły się też Eko-Box na dokumenty, które w całości podlegają recyklingowi z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Teraz spółka zdecydowała się na kolejny krok w proekologicznym działaniu. Od maja pracownicy mogą skorzystać z rowerów, co pokazuje dbałość ZKZL o środowisko oraz wsparcie walki ze smogiem w Poznaniu. Jednocześnie będzie to spore ułatwienie dla pracowników terenowych, którzy podczas czynności służbowych miały problem z zaparkowaniem samochodów lub stali w korkach.

Wszystkie rowery zostały przygotowane wraz z niezbędnym sprzętem dodatkowym takim jak sakwa na dokumenty, zabezpieczenie oraz zestaw narzędzi. ZKZL nie zapomniał również o bezpieczeństwie i wyposażył pracowników w kaski. Rowery będzie można poznać po naklejkach z napisem „Jestem EKO” umieszczonych na ramach. Mamy nadzieję, że poprzez proekologiczne działania zachęcimy inne firmy działające w obrębie Poznania do dbałości o środowisko i walkę ze smogiem.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 16:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-25 21:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany