Wypalone znicze, zwiędłe kwiaty; magistrat przypomina o prawidłowej segregacji odpadów
Urząd Miasta Poznania wskazał, że na poznańskich cmentarzach funkcjonują punkty, w których można udostępniać innym osobom niezniszczone szklane znicze. Przed ich pozostawieniem należy usunąć plastikowy wkład.
„Regały są zlokalizowane przy wypożyczalniach sprzętu ogrodowego, przy wejściach oraz w okolicy głównych ciągów komunikacyjnych. Są oznaczone specjalnymi tablicami. Punkt wymiany zniczy funkcjonuje na zasadzie dobrowolności. Nie pobierane są opłaty za zostawienie osłon, ale również można je pobierać bez dodatkowych kosztów” – zaznaczył magistrat.
Szklane znicze to tylko niektóre pozostałości po listopadowym święcie. Magistrat przypomniał, że do czarnych pojemników z odpadami zmieszanymi powinny trafić: plastikowe wkłady do zniczy, sztuczne kwiaty i wstążki, znicze ceramiczne, doniczki po kwiatach, uszkodzone szklane znicze.
„Elektroodpady - ozdoby i znicze na baterie powinny trafić na Gratowiska, do specjalnych pojemników albo do punktów odbioru elektroodpadów, należy pamiętać, by baterie wyrzucić osobno do przeznaczonych na nie pojemników” – podkreślił magistrat.
Do pojemników na bioodpady powinny trafić zwiędłe kwiaty cięte, rośliny doniczkowe. Należy jednak pamiętać, by wrzucać je bez ziemi i bez doniczek. (PAP)
ajw/ mmu/
