14 styczeń 2020

ZKZL przestrzega przez wyrzucaniem choinek do śmietników

fot. nadesłane
W tym tygodniu ZKZL rozpoczął akcję informacyjną wśród swoich najemców o niewłaściwym wyrzucaniu choinek. Plakaty informacyjne znalazły się w budynkach zasobu miejskiego.
REKLAMA
Okres po Święcie Trzech Króli to czas, kiedy zaczynamy rozstawać się z choinkami znajdującymi się w naszych domach. Częstym możemy zaobserwować widok drzewka włożonego do kosza na śmieci. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych postanowił przeprowadzić akcję informacyjną wśród najemców w kwestii wyrzucania choinki.

Żywa choinka to odpad biodegradowalny i istnieje rozwiązanie, które umożliwi wyrzucenie takiej choinki do brązowego kosza na śmieci. Trzeba jednak pamiętać, aby drzewko było bez doniczki z ziemią. Z uwagi na swoje rozmiary trzeba ją jednak pociąć na mniejsze kawałki. O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest pozostawienie choinki przy śmietniku. Akcja informacyjna ZKZL pod hasłem „Choinka? Nie wrzucaj” ma za zadanie przypomnieć poznaniakom, że nie należy wrzucać choinki do śmietnika. Takie działanie może kosztować ukaraniem przez Straż Miejską mandatem w wysokości 500 złotych. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zaleca mieszkańcom, żeby na stronie GOAP sprawdzili harmonogram wywozu choinek.

Akcja informacyjna „Choinka? Nie wrzucaj” do kolejna akcja informacyjna ZKZL. W ubiegłym roku spółka ostrzegała najemców o potencjalnych zagrożeniach wynikających z korzystania z butli gazowych w mieszkaniach i domach posiadających instalację gazową. Akcje informacyjne będą przeprowadzane cyklicznie w budynkach zasobu miejskiego. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Swarzędzka Sala Koncertowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 19:00
miejsce
Sala Ziemi, Poznań, ul. Głogowska 14
wstęp biletowany