23 wrzesień 2022

ZKZL rozpoczyna sezon grzewczy w miejskich budynkach

zdjęcie: ZKZL rozpoczyna sezon grzewczy w miejskich budynkach / pixabay/4164538
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w dniach 26-30 września rozpocznie sezon grzewczy w mieszkaniach komunalnych. Spółka przygotowała również poradnik dla najemców w jaki sposób prawidłowo ogrzewać mieszkanie, żeby rachunki po wysokich podwyżkach cen energii i ciepła nie były zbyt drastyczne dla portfeli poznaniaków.
REKLAMA
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych tak jak w poprzednich latach zaplanował rozpoczęcie sezonu grzewczego na przełom września i października. Z uwagi na docierające do ZKZL głosy najemców, spółka podjęła decyzję o przyspieszeniu tego terminu. Już w najbliższym tygodniu, w dniach 26.09-30.09.2022 w miejskich budynkach pojawi się ogrzewanie. Dyspozycję włączenia urządzeń dostarczających ciepło do mieszkań otrzymali zarówno operatorzy węzłów cieplnych, jak i firmy obsługujące lokalne kotłownie w komunalnych budynkach.

Zarząd komunalnych Zasobów Lokalowych jak co roku przypomina też o konieczności rozkręcenia głowic termostatycznych i ich ustawienia w pozycji otwartej przed wyżej wymienionym terminem w celu prawidłowego działania ogrzewania w mieszkaniu.

Warto podkreślić, że zarówno administracja samorządowa jaki i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie ma wpływu na kształtowanie polityki cenowej poszczególnych dostawców mediów. Rolą i powinnością spółki jest natomiast upowszechnianie wiedzy, w jaki sposób efektywnie oszczędzać energię. W związku w planowanymi wysokimi cenami energii i ciepła spółka przygotowała poradnik w jaki sposób efektywnie korzystać z ogrzewania w mieszkaniu oraz oszczędzać energię elektryczną. Krótka broszura w postaci infografik dostępna jest na stronie internetowej ZKZL i każdy może ją bezpłatnie pobrać. Spółka ma nadzieję, że osoby, które skorzystają z rekomendacji znajdujących się w poradniku będą mogły efektywniej i taniej korzystać zarówno z energii cieplnej jak i elektrycznej w swoich mieszkaniach. Jest to szczególnie istotne w obliczu szalejącej inflacji i wszechobecnych podwyżek.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
2.8°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-12-04 17:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne UM,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
KLUB MIASTO, Poznań, Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-08 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany