19 lipiec 2021

Ponad 224 mln zł dla samorządów w regionie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

fot. PAP
W ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do samorządów w regionie trafi ponad 224 mln zł. Wnioski o dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych można będzie składać od wtorku do 18 sierpnia.
REKLAMA

„Zachęcam samorządy z terenu Wielkopolski do wzięcia udziału w naborze. To kolejna szansa na rozwój infrastruktury drogowej w naszych małych ojczyznach. Możliwość dofinansowania inwestycji drogowych w powiatach oraz gminach wpłynie na zahamowanie negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego na poziomie regionalnym, zwiększy konkurencyjność gospodarczą oraz wpłynie na poprawę jakości życia obywateli. Skorzystajmy z tej szansy” – podkreślił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg stanowi wsparcie w realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

W ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do samorządów w regionie trafi łącznie ponad 224 mln zł. Podział środków na dofinansowanie zadań pomiędzy zadania gminne i powiatowe wynosi 60 proc. do 40 proc. Samorządy gminne mogą ubiegać się o przyznanie środków w łącznej wartości 134 mln zł, natomiast samorządy powiatowe o ponad 89 mln zł.

Jak przypomniał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, wnioskodawca jest uprawniony do składania wniosków o dofinansowania zadań jednorocznych. Dofinansowaniem objęta może być budowa, przebudowa lub remont drogi powiatowej albo drogi gminnej.

„Wniosek o dofinansowanie składa właściwy zarządca drogi. Ze środków Funduszu można uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 30 mln zł - możliwe jest uzyskanie dofinansowanie w wysokości do 80 proc. kosztów realizacji zadania” - wskazano.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 20 lipca do 18 sierpnia. (PAP)

autor: Anna Jowsa

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2021-11-26 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Ziemi, Poznań, ul. Głogowska 14
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany