kategoria: Gospodarka
8 grudzień 2023

Resort przemysłu będzie się koncentrował na problemach górnictwa i Śląska

zdjęcie: Resort przemysłu będzie się koncentrował na problemach górnictwa i Śląska / fot. PAP
fot. PAP
Ministerstwo Przemysłu ma się koncentrować na najbardziej palących problemach górnictwa i Śląska jako całości- zapowiedział w piątek Donald Tusk na konferencji prasowej.
REKLAMA

"Dla mnie najważniejsze było, żeby ministerstwo skoncentrowało się na tych najbardziej palących problemach dotyczących kopalni, górnictwa i Śląska jako całości" - mówił w piątek w Sejmie lider PO, kandydat na premiera koalicji KO Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy, Donald Tusk.

"Intencja, żeby ministerstwo przemysłu było w Katowicach, wynika z głębokiego przekonania, że Śląsk to są wszystkie nadzieje i wszystkie zagrożenia, które trzeba traktować interdyscyplinarnie" - wyjaśnił.

Podczas piątkowej konferencji Tusk zapowiedział, że w Katowicach powstanie Ministerstwo Przemysłu. Jak mówił - prof. Marzena Czarnecka jest odpowiedzialna za skonstruowanie tego (resortu) przemysłu. "To było moje zobowiązanie, nasze zobowiązanie i zostanie wypełnione" - zapewnił.

Tusk zaznaczył, że nie trzeba zmieniać ustaw, by mogło powstać Ministerstwo Przemysłu. Zwrócił uwagę, że "pani minister (...) będzie miała od pierwszego dnia bardzo dużo roboty związanych choćby z węglem i jej pierwszym zadaniem będzie przygotowanie regularnego ministerstwa, i ono będzie w Katowicach, a pani minister, jako minister konstytucyjny, zacznie pracę od pierwszego dnia" - mówił. (PAP)

bk/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany