kategoria: Inne
artykuł sponsorowany
29 marzec 2018

Kontrola mieszkania z drugiego końca świata - czy to w ogóle możliwe?

zdjęcie: Kontrola mieszkania z drugiego końca świata - czy to w ogóle możliwe? / fot. nadesłane / 145833
fot. nadesłane / 145833
Zbliżają się Święta Wielkanocne i okres majówkowy, a w związku z tym wiele osób decyduje się na kilkudniowe wyjazdy, pozostawiając swoje mieszkanie lub dom bez nadzoru. Czy to w pełni bezpieczne? Jak się okazuje, dzięki nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom z zakresu tzw. internetu rzeczy możemy stale kontrolować to, co dzieje się w naszym domu, nawet będąc daleko od niego!
Dzięki nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom z zakresu tzw. internetu rzeczy możemy stale kontrolować to, co dzieje się w naszym domu, nawet będąc daleko od niego. Specjalistyczne systemy czujników i kamer nie tylko podnoszą bezpieczeństwo, pozwalają również nadzorować zachowania domowników i gości, a także wchodzić z nimi w interakcje i skutecznie się komunikować. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie przebywasz, zawsze możesz kontrolować to, co dzieje się w Twoim mieszkaniu.

Monitoring w służbie bezpieczeństwa


Systemy kamer wyposażone w specjalistyczne czujniki i połączone z systemami alarmowymi stają się niezwykle popularne. Dają one duże poczucie bezpieczeństwa, związane z możliwością stałego podglądu sytuacji. Automatyczne powiadomienia o różnych zdarzeniach pozwalają na szybką reakcję i kontakt z odpowiednimi służbami, co jest kluczowe w przypadku włamania i wielu innych zagrożeń.

- Nowoczesne systemy monitoringu i ostrzegania to nie tylko kamery o doskonałej rozdzielczości, ale także wiele funkcji dodatkowych- tłumaczy Tomasz Kowalewski z EZVIZ. - Przykładem jest kamera Mini Pano, która poza obrazem panoramicznym, o kącie widzenia 360 stopni i rozdzielczości 3 megapikseli, posiada również funkcję detekcji ruchu i bardzo wydajny oświetlacz IR. Tryb rybiego oka pozwala na obserwację całego pomieszczenia z jednej kamery lub podział obrazu na cztery części. Dzięki temu stale mamy pełny obraz sytuacji w pomieszczeniu. Detekcja ruchu skutkuje natychmiastowym powiadomieniem właściciela o tym, że w jego mieszkaniu pojawił się intruz, co umożliwia błyskawiczną reakcję - nagranie zdarzenia i powiadomienie policji. Natomiast dzięki funkcji IR możliwy jest efektywny podgląd w ciemności na dystansie do 7,5 metra. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo monitorowanego obiektu i spokój umysłu użytkownikowi - dodaje ekspert z EZVIZ.

Widzimy więc, że dzisiejszy monitoring nie ogranicza się wyłącznie do urządzeń wideo, dających podgląd i możliwość rejestracji zdarzeń. Wiele funkcji dodatkowych zapewnia podwyższenie bezpieczeństwa i umożliwia pełną kontrolę nad domem pod naszą nieobecność. Czujniki i intuicyjne, praktyczne aplikacje mobilne pozwalają na szybką reakcję w każdej sytuacji, chroniąc nasz dobytek i domowników.


Bezpieczeństwo to nie wszystko

Monitoring można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko jako ochronę przed włamaniem i innymi zdarzeniami zagrażającymi. Systemy kamer i czujników mogą służyć nadzorowaniu zachowania domowników, gości, czy ekip remontowych.
Wystarczy sobie wyobrazić, że w domu jest osoba wymagająca opieki. Dzięki możliwości podglądu możemy stale nadzorować jej stan i szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają. 

- Kamery takie jak Mini Pano pozwalają obserwować i rejestrować zachowania domowników. Monitoring umożliwia obserwację tego, co dzieje się z osobami starszymi i chorymi. Natomiast dzięki czujnikom ruchu dostajemy np. powiadomienie o powrocie dzieci ze szkoły. Wiele współczesnych kamer wyposażonych jest też w mikrofon i głośniki, które zapewniają dwustronną komunikację. Zatem nie tylko widzimy i słyszymy, co dzieje się w domu, możemy również przekazywać informacje domownikom. Znajduje to zastosowanie w wielu obszarach, jednak szczególne znaczenie ma w komunikacji opiekunów z podopiecznymi - mówi Tomasz Kowalewski z EZVIZ.

Nowoczesne kamery świetnie sprawdzają się w roli “elektronicznej niani”, dzięki której możemy monitorować stan dzieci oraz starszych, schorowanych domowników. Dwustronna komunikacja umożliwia szybką identyfikację potrzeb i problemów, bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu. Zapewnia to swobodę i umożliwia efektywne wykorzystanie czasu.

Monitoring jest również bardzo przydatny w sytuacjach, kiedy przeprowadzamy remont w domu lub instalację jakiegoś sprzętu. Dzięki podglądowi możemy spokojnie zostawić ekipę budowlaną w mieszkaniu i udać się do pracy. Kamery umożliwią nam nadzór nad przeprowadzanymi pracami, a ekipa, wiedząc, że jest obserwowana, z pewnością będzie lepiej zmotywowana.

Monitoring jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują, ale chcą pozostać w kontakcie z rodziną. Możliwość obserwacji rodzinnego życia i komunikacji z domownikami minimalizuje poczucie tęsknoty, umożliwiając stały udział w życiu rodzinnym.

Rozwiązania, które niosą ze sobą urządzenia “smart” pozwalają na pozostawienie podopiecznych w domu, przy zachowaniu możliwości kontroli ich zachowania. W czasach, kiedy jesteśmy tak zabiegani i zapracowani, ma to niebagatelne znaczenie. Możliwość obserwacji domowników daje nam poczucie bezpieczeństwa i umożliwia dużą swobodę. Nie trzeba już się martwić wyjeżdżając w delegację, na konferencję czy po prostu na urlop. Systemy monitorowania pozwalają nam obserwować i komunikować się z domownikami z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu, nawet będąc daleko, możemy stale uczestniczyć w życiu rodzinnym.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
16.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany