kategoria: Inne
4 grudzień 2023

Odpowiedzą za nocowanie bez płacenia w hotelach

zdjęcie: Odpowiedzą za nocowanie bez płacenia w hotelach / pixabay/4537954
Para z powiatu gostyńskiego, która dokonywała oszustw na terenie Polski została zatrzymana w okolicy Zakopanego. Kobieta i mężczyzna w wieku 44 lat nocowali w hotelach bez płacenia, przywłaszczyli też pojazd z wypożyczalni samochodów.
REKLAMA

Rzeczniczka policji w Gostyniu podkom. Monika Curyk poinformowała w poniedziałek, że zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące oszustw, przywłaszczeń oraz kradzieży. Łączna wartość strat wyniosła ponad 90 tys. zł. Sąd zastosował dozór policyjny.

"W listopadzie media społecznościowe obiegły informacje, zamieszczane przez pokrzywdzonych, o parze z powiatu gostyńskiego, która dokonywała oszustw na ternie Polski. W tym samym czasie policjanci z KMP w Lesznie zostali zawiadomieni o zaginięciu 14-latki. Jak wynikało z zawiadomienia, mogła ona przebywać ze swoją mamą i jej konkubentem - to ich dotyczyły informacje w social mediach. Małoletniej zaginionej poszukiwała starsza siostra. Z uwagi na miejsce zamieszkania 14-latki sprawę zaginięcia przejęli gostyńscy policjanci" - podała Curyk.

Funkcjonariusze przy współpracy z policjantami z KPP w Zakopanem ustalili i potwierdzili miejsce pobytu poszukiwanych. Para wraz z małoletnią zaginioną przebywała w jednym z pensjonatów w okolicy Zakopanego. Dziewczynka została przekazana pod opiekę siostrze, a para w związku z dokonaniem licznych przestępstw trafiła do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 44-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego usłyszał dziesięć zarzutów dotyczących oszustw, przywłaszczeń oraz kradzieży, pięć z nich dokonał wspólnie ze swoją 44-letnią partnerką. Para m.in. nie płaciła za wynajmowane pokoje w hotelach i pensjonatach oraz przywłaszczyła pojazd z wypożyczalni samochodów.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci prowadzący postępowanie karne nie wykluczają kolejnych zarzutów. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany