7 grudzień 2023

1 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

zdjęcie: 1 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych / pixabay/3291320
W dziewięciu lokalizacjach na terenie Poznania zamontowane zostało dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych – podał poznański magistrat. Trwają prace przy kolejnych dwóch ulicach.
REKLAMA

Latem doświetlone zostały trzy przejścia dla pieszych. W ramach podpisanych już umów kolejnych 10 przejść będzie doświetlonych na początku przyszłego roku. Całkowity koszt instalacji w 24 lokalizacjach wyniesie prawie 1 mln 80 tys. złotych.

"Głównym celem doświetlania przejść dla pieszych jest zwiększenie widoczności osób, które przechodzą przez jezdnie w nocy i po zmroku, a co za tym idzie - poprawa bezpieczeństwa. To rady osiedli wskazują miejsca, które ich zdaniem wymagają poprawy" – powiedział wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Magistrat podał, że poprawa bezpieczeństwa w rejonie zebr jest jednym z priorytetów Zarządu Dróg Miejskich, który doświetla każdego roku co najmniej kilkanaście przejść, położonych w różnych częściach miasta.

Montowane na niższych słupach oprawy kierują strumień światła pod odpowiednim kątem bezpośrednio na zebrę, co sprawia, że przechodząca przez nią osoba jest po zmroku lepiej widoczna dla zbliżającego się kierowcy, a co za tym idzie - bezpieczniejsza.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany