20 styczeń 2024

Identyfikator mieszkańca strefy parkowania można wykupić online

zdjęcie: Identyfikator mieszkańca strefy parkowania można wykupić online / pixabay/3556171
Identyfikator mieszkańca strefy parkowania można wykupić online – przypomina Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Tak zakupionego identyfikatora nie trzeba wykładać za przednią szybę w samochodzie. Dane o płatności są zapisane w systemie elektronicznym i mają do nich dostęp kontrolerzy ZDM.
REKLAMA

Jak ocenił Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, e-identyfikator to duże udogodnienie dla osób mieszkających w strefie. Można go wykupić bez wychodzenia z domu, nie trzeba udawać się do Biura Strefy Płatnego Parkowania i czekać w kolejce.

ZDM przypomniał, że identyfikatora parkingowego zakupionego online nie trzeba wykładać za przednią szybę w samochodzie. Dane o płatności są zapisane w systemie elektronicznym i dostępne dla kontrolerów ZDM.

„Trzeba jednak pamiętać, że e-identyfikator przeznaczony jest tylko dla tych kierowców, którzy są właścicielem lub współwłaścicielem samochodu i których dane wpisane są w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Takiego identyfikatora nie można kupić z dnia na dzień. Wnioskowana data rozpoczęcia ważności e-identyfikatora nie może być wcześniejsza niż 14 dni od dnia złożenia wniosku. Oznacza to, że osoba, które teraz wyśle elektroniczny wniosek o zakup e-identyfikatora otrzymają go najpóźniej w pierwszych dniach lutego” – wyjaśnił ZDM.

Dodał, że wspomniane 14 dni to czas niezbędny na weryfikację złożonych dokumentów, dokonanie ewentualnych uzupełnień we wniosku oraz wpłatę i zaksięgowanie należności.

W przypadkach takich jak auto na kredyt, w leasingu, służbowe lub w najmie długoterminowym, kierowca musi zakupić identyfikator w Biurze Strefy Płatnego Parkowania ZDM przy ul. Głogowskiej 18. Dotyczy to także osób, które muszą okazać przy zakupie dokument ZAP-3 (nie płacą jeszcze podatków w Poznaniu, ale zamierzają to robić).

O e-identyfikator mogą ubiegać się mieszkańcy ulic objętych płatnym parkowaniem (czyli Starego Miasta, Jeżyc, Wildy, Łazarza, Zagórza, Śródki i św. Rocha), kombatanci Poznańskiego Czerwca 1956 roku oraz osoby z niepełnosprawnością.

Szczegółowe informacje o e-identyfikatorze można uzyskać na stronie ZDM: https://eidentyfikator.zdm.poznan.pl/. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany