27 październik 2023

Od piątku zmiany w organizacji ruchu na niektórych drogach krajowych w regionie

zdjęcie: Od piątku zmiany w organizacji ruchu na niektórych drogach krajowych w regionie / pixabay/427960
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, na niektórych odcinkach dróg krajowych w woj. wielkopolskim, w rejonie cmentarzy, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu; część z nich zacznie obowiązywać od piątku - podała GDDKiA.
REKLAMA

Rzecznik prasowa poznańskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak poinformowała, że od piątku w niektórych lokalizacjach na drogach krajowych wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. "Docelowy ruch zostanie przywrócony 2 listopada br. Na niektórych skrzyżowaniach może zostać wyłączona sygnalizacja świetlna i wprowadzone zostanie ręczne kierowanie ruchem" - wskazała.

Cieślak przyznała, że w piątek zaczną obowiązywać ograniczenia prędkości w rejonie cmentarzy, a ręcznego sterowania ruchem na wybranych odcinkach kierowcy powinni spodziewać się w okresie świątecznym.

Na drodze krajowej nr 11, policja będzie kierować ruchem m.in. w Jastrowiu, na skrzyżowaniu z ul. Cmentarną, w Pile na skrzyżowaniu z ul. Motylewską, a także w Chodzieży czy Obornikach.

Na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Wałków, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz zatrzymywania i postoju. Na drodze krajowej nr 92 w Swarzędzu, prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h, a w Kostrzynie do 40 km/h (w obszarze skrzyżowania z ul. Polną).

"Jak co roku, w okolicach nekropolii porządku pilnować będą policjanci oraz pracownicy innych służb. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na obowiązujące oznakowanie, a także na polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia" - zaznaczyła Cieślak.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany