4 grudzień 2023

Utrudnienia na kolei, pociągi w całym kraju wciąż mają opóźnienia

zdjęcie: Utrudnienia na kolei, pociągi w całym kraju wciąż mają opóźnienia / pixabay/5963395
Na kolei trwają utrudnienia spowodowane atakiem zimy w Polsce. W poniedziałek od rana pociągi nadal mają spore opóźnienia. Pasażerowie nie mogą sprawdzić, jakiego rzędu są to opóźnienia, ponieważ nie działa internetowy Portal Pasażera.
REKLAMA

W poniedziałek po godzinie 12, pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście ma 235 minut opóźnienia, Kraków-Kołobrzeg 190 minut a Przemyśl-Wrocław 159 minut.

Rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski powiedział PAP, że nie ma przerwy w ruchu pociągów, ale zmiany komunikacyjne wpływają na punktualność. Przekazał, że najcięższa sytuacja jest na Podkarpaciu.

Na odcinku Rzeszów - Jarosław od soboty kolejarze zmagają się z oblodzeniem trakcji. "W tej chwili udało się odlodzić trakcję i pociągi jeżdżą po jednym torze, co oczywiście wpływ na przepustowość na tym odcinku" - wyjaśnił Jakubowski.

Również od soboty oblodzona trakcja utrudnia ruch pociągów na odcinku Przeworsk-Leżajsk. "Dla pasażerów Polregio podstawiona jest komunikacja zastępcza, do pociągów dalekobieżnych IC dopinane są lokomotywy spalinowe" - powiedział rzecznik PKP PLK.

Z powodu niedostępności Portalu Pasażera nie można sprawdzić czasu opóźnień.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
14.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany