10 lipiec 2022

W sierpniu tramwaje powrócą na ul. 28 Czerwca 1956 r.

zdjęcie: W sierpniu tramwaje powrócą na ul. 28 Czerwca 1956 r. / fot. PAP
fot. PAP
Po zakończeniu prac związanych z gruntowną przebudową torowiska na fragmencie ul. 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu, w sierpniu zostaną przywrócone kursy tramwajów na trasie – poinformował poznański magistrat.
REKLAMA

Ul. 28 Czerwca 1956 r. jest przebudowywana na mierzącym kilkaset metrów odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbięcice do ulic Kilińskiego i Krzyżowej.

Dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie Tomasz Płóciniczak wskazał, że budowa nowego torowiska jest już zaawansowana, a na terenie inwestycji rozpoczęto montaż sieci trakcyjnej zasilającej tramwaje. „Wykonawca prac planuje jeszcze w tym miesiącu przeprowadzić testy techniczne przebudowanej trasy i zająć się wszelkimi formalnościami tak, by w sierpniu można było uruchomić kursy z pasażerami na pokładzie” – zaznaczył.

Jak podano w komunikacie magistratu równolegle do prac torowych prowadzona jest budowa konstrukcji jezdni, chodników i peronów przystankowych. Podkreślono, że większość prac związanych z infrastrukturą podziemną, czyli m.in. siecią wodociągową czy kanalizacyjną, została już zrealizowana.

Według zapewnień magistratu budowa nowego torowiska na ul. 28 Czerwca poprawi komfort pasażerów. Dzięki inwestycji przystanki komunikacji miejskiej zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy rynku Wildeckim, dzięki przeniesieniu przystanków z ul. Wierzbięcice i Górna Wilda, planowany jest węzeł przesiadkowy z przystankami w formie antyzatok. Pojawi się tam również parking na rowery.

W komunikacie zaznaczono, że sprawniejszą jazdę tramwajów umożliwi odseparowanie ruchu samochodowego od torowiska, oprócz odcinka trasy przebiegającego przez rynek Wildecki. W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, miejsc parkingowych i chodników.

„Całość uzupełni mała architektura oraz zieleń, w tym kilkanaście drzew. Na odcinku między ul. Sikorskiego a ul. Krzyżową i Kilińskiego - poza skrzyżowaniem z ul. św. Jerzego - torowisko będzie zielone tak, jak na ul. Wierzbięcice, która została przebudowana w pierwszym etapie inwestycji” – podał magistrat.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.4°C
wschód słońca: 06:43
zachód słońca: 18:44
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-09-25 18:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 19:00
miejsce
CK Nowe Amore, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 19:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne UM,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 20:00
miejsce
CK Nowe Amore, Poznań, ul....
wstęp biletowany