Zmiana organizacji ruchu na Głuszynie

fot. nadesłane
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przychylił się do wniosków mieszkańców Głuszyny i przygotował nową organizację ruchu. Od teraz poznaniacy mogą cieszyć się z uregulowanej kwestii parkingu przy ich nieruchomościach.
REKLAMA
Temat organizacji ruchu w sąsiedztwie bloków przy ul. Głuszyna 123 poruszany był wielokrotnie przez mieszkańców, którzy wyszli z ideą unormowania problemów z parkowaniem przy ich nieruchomościach. Wcześniej miejsca były wyznaczone kostką brukową, ale większym problemem była stawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych między innymi pod oknami nieruchomości. Samochody robiły hałas a dodatkowo spaliny z samochodów dostawały się do mieszkań. Drugim ważnym aspektem nieprawidłowego parkowania były spore utrudnienia dla służb ratowniczych. Zaparkowane samochody często blokowały dojazd do klatek schodowych między innymi pracownikom pogotowia ratunkowego. Warto dodać, że samochody zastawiały też dostęp do zasieku śmietnikowego. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych pozytywnie przychylił się do wniosku mieszkańców i dzięki wspólnym wysiłkom najemców i spółki, mieszkańcy mogą w końcu skorzystać z nowo przygotowanej stałej organizacji ruchu.

Cały teren został przygotowany zgodnie ze wszystkimi wytycznymi do utworzenia organizacji ruchu. Powstało 140 miejsc parkingowych a miejsca są wyznaczone wymalowanymi liniami. Na parkingu powstało też 7 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Spółka nie zapomniała o oznaczeniach parkingu, które były niezbędne w projekcie organizacji. To właśnie teraz na terenie nieruchomości pojawiły się znaki informujące o zakazie parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi. Uchroni to mieszkańców od hałasów i spalin pod ich oknami oraz ułatwi dojazd do nieruchomości odpowiednich służb. Wszystkie niezbędne ustalenia były konsultowane z przedstawicielami Straży Miejskiej w Poznaniu. Stała organizacja ruchu na tym terenie została uruchomiona 19 września. Informację przekazano również mieszkańcom poprzez plakaty informacyjne umieszczone w klatkach schodowych i tablicach ogłoszeniowych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
5.9°C
wschód słońca: 06:48
zachód słońca: 18:37
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
KLUB MIASTO, Poznań, Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 21:00
miejsce
Klub HAH, Poznań, Małe Garbary 6
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 17:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany