3 czerwiec 2024

Zmiany w kursowaniu pociągów na Poznańskim Węźle Kolejowym

zdjęcie: Zmiany w kursowaniu pociągów na Poznańskim Węźle Kolejowym / pixabay/4077205
W związku z usterką urządzeń sterowania ruchem kolejowym występują zmiany w kursowaniu pociągów na Poznańskim Węźle Kolejowym – poinformował w poniedziałek Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA
REKLAMA

Śledziński podał, że pociągi jeżdżą, ale mogą występować opóźnienia sięgające powyżej 30 minut.

„Niektóre pociągi regionalne mogą być odwołane lub kursować w skróconej relacji. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Zmiany można śledzić również w aplikacji i na stronie Portal Pasażera” – podkreślił Śledziński.

Dodał, że na miejscu jest serwis producenta i służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych, które pracują nad usunięciem usterki i przywróceniem rozkładowego kursowania pociągów.

„Powołany został także specjalny zespół składający się z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który czuwa nad zmienioną organizacją ruchu” – zaznaczył.

Przyczyny zdarzenia zbada komisja kolejowa. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany