30 maj 2014

Szkoła Podstawowa w 51 w Poznaniu nagrodzona w konkursie Porcja Pozytywnej Energii

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Bronisława Szwarca wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Porcja Pozytywnej Energii w kategorii „Film”. Uczniowie walczyli z konkurentami z całej Polski. Nagroda w postaci pięciu tabletów została wręczona zwycięzcom w dniu 29 maja.
Koronawirus
wielkopolskie
3048
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Porcja Pozytywnej Energii to program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość wśród uczniów.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy na jeden z wybranych tematów: „Nawyki żywieniowe i zachowania konsumenckie”, „Aktywność fizyczna i zdrowie” lub „Ochrona środowiska
i działania proekologiczne”. Szkoły przeprowadzały lekcje w oparciu o przygotowane przez organizatora scenariusze lekcji dla klas 1-3 i 4-6. Następnym etapem konkursu były zgłoszenia konkursowe, które mogły być przesyłane w kategoriach: plakat informacyjny, komiks o tematyce społecznej, film o tematyce społecznej, wydarzenie społeczne lub wydarzenia typu Land Art.

Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania pierwszą edycją programu Porcja Pozytywnej Energii oraz towarzyszącego mu konkursu. Otrzymaliśmy prace od uczniów z całej Polski, co ma dla nas ogromne znaczenie, gdyż świadczy o zaangażowaniu młodzieży i ich opiekunów w każdym regionie naszego kraju. Największą popularnością, jeśli mowa o kategoriach konkursowych, cieszył się plakat, a w dalszej kolejności: wydarzenie społeczne, film, komiks oraz wydarzenie typu Land Art. Mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają w praktyce przekazaną im w ramach programu wiedzę,

a razem z rodzicami oraz nauczycielami promować będą zdrowy styl życia i dobrą energią będą dzielić się z innymi. – podsumowuje Renata Łuczyńska-Bogusz z Crispy Natural, organizatora programu Porcja Pozytywnej Energii.
 
Jesienią rusza kolejna edycja programu, której podobnie jak podczas pierwszej edycji - towarzyszyć będzie konkurs.

Więcej informacji znajduje się na stronie
www.porcjapozytywnejenergii.pl i www.Facebook.pl/PorcjaPozytywnejEnergii

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3048
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-06 15:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 18:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 20:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany