7 styczeń 2014

Uczeń z Ciechocinka w finale konkursu Doodle 4 Google

fot. Nadesłane
Ruszyło głosowanie na prace nadesłane przez uczniów z całej Polski w trzeciej edycji konkursu Doodle 4 Google. W dniach 6 - 9 stycznia internauci będą mogli wybrać projekt, który ich zdaniem najlepiej obrazuje ideę pomagania innym. Przez najbliższe 4 dni internauci mogą głosować na prace młodych artystów, które ich zadaniem najlepiej ilustrują hasło „Mój pomysł na pomaganie innym”. Zwycięski doodle już 12 stycznia, w dniu 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” zastąpi na cały dzień oficjalne logo wyszukiwarki Google, dzięki czemu obejrzą go miliony polskich internautów.
REKLAMA

W ramach trzeciej edycji konkursu Doodle 4 Google nadesłano niemal 25 tysięcy zgłoszeń, z których jury wyłoniło 15 finałowych prac. Młodzi artyści, którzy przeszli do ostatniego etapu konkursu pochodzą z najróżniejszych zakątków Polski: od Gdańska po Kolbuszową. Jednym z nich jest Kacper Juśkiewicz z Ciechocinka, uczeń drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego. Zachęcamy do głosowania, ponieważ jest o co walczyć. Zwycięzca konkursu, oprócz pokazania swojej pracy milionom internautów, otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych, a jego szkoła grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych.
 
Jakie pomysły miały dzieci na pomaganie innym? W zgłoszeniach konkursowych zawierających projekt doodla wraz z krótkim opisem, młodzi artyści odwoływali się zarówno do małych, prostych gestów, które niewiele kosztują, ale potrafią sprawić, że na czyjejś twarzy zagości uśmiech, jak i do wielkich akcji społecznych. Dzieci pisały też o osobach potrzebujących pomocnej dłoni z najbliższego otoczenia: kolegach, osobach starszych i chorych. Część odnosiła się do ochrony środowiska naturalnego i opieki nad zwierzętami. Ale nawet najmłodsze dzieci pokazały, że rozumieją pomaganie jako działania, które powinny być podejmowane nie od święta, ale na co dzień. Co ważne, często pisano też o empatii, miłości i nadziei, jako o fundamentach niesienia pomocy. Motywy, które 12 stycznia mają szansę pojawić się na stronie głównej Google, związane są właśnie z nimi.

W obradach jury, obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, wzięli udział: Ania Kuczyńska - jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, Jerzy Owsiak - naczelny dyrygent WOŚP, Olivier Janiak - wydawca magazynu MaleMEN oraz Brian Kaas – designer, ilustrator i twórca doodli. Wszyscy finaliści otrzymają sprzęt komputerowy, a w ramach współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ich prace będą licytowane podczas 22. Finału. Dochód uzyskany z aukcji wesprze tegoroczny cel Orkiestry - zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną dla seniorów.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-02-28 20:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Swarzędzka Sala Koncertowa,...
wstęp biletowany