kategoria: Kraj
24 grudzień 2023

Dwie karetki na sygnale zderzyły się na skrzyżowaniu w centrum miasta

zdjęcie: Dwie karetki na sygnale zderzyły się na skrzyżowaniu w centrum miasta / fot. PAP
fot. PAP
Dwie karetki jadące na sygnale zderzyły się w niedzielę wieczorem na jednym ze skrzyżowań w centrum Krakowa. W wypadku poszkodowany został kierowca jednego z pojazdów; został on odwieziony do szpitala – podała PAP Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji.
REKLAMA

Według niej do zderzenia dwóch uprzywilejowanych pojazdów doszło na skrzyżowaniu al. Słowackiego z ul. Krowoderską w centrum miasta. Jedna z karetek pod wpływem uderzenia przewróciła się. Obrażenia doznał kierowca tego pojazdu, który został odwieziony do szpitala.

Druga z karetek przewoziła pacjenta. Zarówno on, jak i zespół ratowniczy wyszli ze zdarzenia bez szwanku – przekazała Zbroja.

Jak poinformował PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. kpt. Hubert Ciepły, w akcji ratowniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej. W miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu drogowym. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany