kategoria: Kraj
16 czerwiec 2024

Kibice wspólnie dopingowali polską reprezentację na błoniach PGE Narodowego

zdjęcie: Kibice wspólnie dopingowali polską reprezentację na błoniach PGE Narodowego / fot. PAP
fot. PAP
Błonia PGE Narodowego w niedzielę stały się miejscem, gdzie kibice mogli wesprzeć polską reprezentację w meczu mistrzostw Europy z Holandią. Na miejscu przygotowano liczne atrakcje, rozstawiły się food trucki oferujące jedzenie oraz napoje, a najmłodsi mogli zagrać w piłkę na małych boiskach.
REKLAMA

Warszawska Strefa Kibica to przestrzeń do wspólnego kibicowania polskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy. Na błoniach PGE Narodowego w niedzielę od południa zbierał się tłum kibiców, którzy raczej z optymizmem czekała na inauguracyjne spotkanie biało-czerwonych w Euro 2024. Pesymiści też się znaleźli i - jak się okazało - mieli rację, bo Polska przegrała 1:2.

Na miejscu rozstawione zostały food trucki, oferujące lody, przekąski, zapiekanki, frytki i schłodzone napoje. Atrakcje zostały przygotowane również dla najmłodszych kibiców - mogli pomalować sobie twarz w jednym z namiotów lub zagrać w piłkę nożną w jednym z kilku małych boisk rozstawionych na terenie przylegającym do reprezentacyjnej areny.

W 16. minucie w Strefie Kibica wybuchła euforia. Po golu Adama Buksa wystrzelono biało-czerwone confetti, a kibice krzyczeli: "Polska gola" i "Jeszcze jeden, jeszcze jeden". Taką samą ilość szczęścia wśród kibiców wzbudzały bramkarskie umiejętności Wojciecha Szczęsnego.

Później nastroje było już gorsze, ale kibice z nadzieją czekać będą na kolejne występy w Niemczech drużyny trenera Michała Probierza.

Warszawska Strefa Kibica będzie otwarta przed i w czasie meczów z Austrią w piątek 21 czerwca i w spotkaniu z Francją we wtorek 25 czerwca. (PAP)

jls/ pp/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.7°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany