kategoria: Kraj
11 czerwiec 2024

Strefa buforowa będzie miała około 60 km długości

zdjęcie: Strefa buforowa będzie miała około 60 km długości / fot. PAP
fot. PAP
Strefa buforowa przy granicy z Białorusią będzie miała około 60 km długości. Nie będzie w niej żadnej miejscowości – powiedział we wtorek w Białymstoku minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak.
REKLAMA

"To jest 60 km w sensie długości. Jest to zupełnie inna kategoria niż ta strefa, która kiedyś obowiązywała – wtedy było ponad 400 km. Ona na większości będzie mieć 200 metrów. W paru miejscach najdalej do 2-2,5 km. Według informacji, które mam od Straży Granicznej, nie ma tam żadnych miejscowości" – powiedział dziennikarzom Siemoniak.

Minister dodał, że w niektórych miejscach są zabudowania, ale nie da się tak zorganizować strefy, aby wszystkie zabudowania były poza nią.

"Również naszą intencją jest to, żeby media na podstawie zgód – czy organizacje pozarządowe – mogły mieć dostęp" – powiedział Siemoniak.

Dodał, że nie chodzi o to, aby ograniczać dostęp czy "cokolwiek ukrywać przed kimkolwiek".

"Chodzi o bezpieczeństwo, bezpieczeństwo wszystkich i walkę z przemytnikami" – powiedział Siemoniak.

W Białymstoku Tomasz Siemoniak wziął udział w spotkaniu premiera z wojewodami. (PAP)

Autorzy: Izabela Próchnicka, Robert Fiłończuk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany