kategoria: Kraj
5 czerwiec 2024

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który groził kobiecie

zdjęcie: Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który groził kobiecie / fot. PAP
fot. PAP
Policjanci z Bemowa zatrzymali mężczyznę, który groził kobiecie i swoim zachowaniem wywołał zgorszenie w tramwaju. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd zadecydował o areszcie tymczasowym na trzy miesiące.
REKLAMA

"Do policjantów wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które dotyczyło kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej. Ze wstępnych informacji wynikało, że mężczyzna, który był pasażerem tramwaju, swoim zachowaniem wywołał zgorszenie i groził pokrzywdzonej popełnieniem przestępstwa na jej szkodę" – poinformowała nadkom. Marta Sulowska z komendy na Bemowie.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania i zatrzymali w tramwaju 53-letniego mieszkańca Woli. Okazało się, że mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej. Niewykluczone jest, że 53-latek odpowie jeszcze za inne przestępstwo o podobnym charakterze.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Odpowie również za wykroczenie dotyczące wywołania zgorszenia w miejscu publicznym. Na wniosek prokuratura decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za te przestępstwo może mu grozić kara do dwóch lat więzienia.

Policja apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych przez mężczyznę do Komisariatu Policji Warszawa-Bemowo, ul. Raginisa 4. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany