kategoria: Kraj
14 czerwiec 2024

W weekend Święto ulicy Stalowej, nocne pojadą objazdami

zdjęcie: W weekend Święto ulicy Stalowej, nocne pojadą objazdami / fot. PAP
fot. PAP
W sobotę i niedzielę, 15-16 czerwca, w Święto Ulicy Stalowej na Pradze będą jeździły historyczne tramwaje specjalnej linii S. Autobusy nocne N03, N14, N64 pojadą objazdami - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
REKLAMA

Już po raz trzeci Dom Kultury Praga organizuje Święto Ulicy Stalowej. W tym roku festiwal będzie połączony z obchodami 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Imprezę urozmaicą koncerty zespołów i artystów z różnych krajów Europy. Występom towarzyszyć będą warsztaty, spacery tematyczne, spektakle dla dzieci oraz wystawa "Stara-Nowa Praga" w technologii 3D.

W sobotę i niedzielę, 15 i 16 czerwca, w godzinach 12-18, uruchomiona zostanie linia tramwajowa S obsługiwana przez zabytkowy wagon z lat 40. XX wieku.

Linia S będzie kursowała na trasie: Ratuszowa-Zoo, Jagiellońska, Ratuszowa, Targowa, 11 Listopada, Stalowa, Środkowa, Wileńska, Czynszowa (powrót: Czynszowa – Stalowa). W wybranych kursach tramwaje przejadą trasą: Kawęczyńska-Bazylika, Kawęczyńska, al. Tysiąclecia, Kijowska, Targowa, 11 Listopada, Stalowa, Środkowa, Wileńska, Czynszowa (powrót: Czynszowa – Stalowa).

Przejazd tramwajami linii S będzie bezpłatny. Wszystkie kursy realizowane są przez pojazdy wysokopodłogowe. Na pokład wagonów, w miarę możliwości, wejść pomoże brygada konduktorska.

"Autobusy linii nocnych N03 i N14, od nocy z 14 na 15 czerwca do końca kursowania w poniedziałek 17 czerwca, w podstawowych kursach, czyli bez podjazdu pod Zajezdnię Stalowa, nie zmienią tras. W kursach z podjazdami do zajezdni autobusy pojadą objazdem przez ulicę 11 Listopada i Ratuszową; na taką trasę zostaną skierowane także autobusy N64" - przekazał ZTM.(PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany