kategoria: Kultura / Sztuka
30 maj 2024

Od czwartku 8. edycja międzynarodowego festiwalu poświęconego ukulele

zdjęcie: Od czwartku 8. edycja międzynarodowego festiwalu poświęconego ukulele / fot. PAP
fot. PAP
Do niedzieli potrwa rozpoczynająca się w czwartek 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Cały Poznań Ukulele. Oprócz koncertów wykonawców z całego świata organizatorzy imprezy przygotowali bezpłatne warsztaty dla chcących nauczyć się gry na tym instrumencie.
REKLAMA

Poznański magistrat podał, że festiwalowe miasteczko zostanie w tym roku zorganizowane na placu Wolności. Impreza rozpocznie się od czwartkowego koncertu polskiej artystki Ranko Ukulele, która wystąpi w klubie Muchos.

W festiwalowych koncertach wezmą udział wykonawcy m.in. z Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, USA czy Belgii. Magistrat podał, że w sobotni wieczór wstąpi również prawie trzydziestoosobowy irlandzki zespół Dublin Ukulele Collective. Także w sobotę, o godz. 12, muzycy Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele wejdą na wieżę poznańskiego Ratusza i zagrają hejnał. Wśród festiwalowych wydarzeń przygotowano również koncert poświęcony twórczości zespołu The Beatles.

"W niedzielę przed finałem imprezy, o godz. 17.30 odbędzie się koncert w ramach +Uku w Operze+ - czyli projektu, podczas którego zabrzmią największe hity muzyki poważnej w opracowaniu na ukulele. W tym roku Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele wystąpi ze znanymi na całym świecie wirtuozami skrzypiec - Bartłomiejem Niziołem i Mariuszem Patryrą. Towarzyszyć im będzie między innymi Kasia Pakosińska oraz zespół Sopranissimo" - podano w komunikacie.

Oprócz koncertów organizatorzy festiwalu przygotowali także warsztaty dla osób chcących nauczyć się gry na ukulele. Dla uczestników zajęć przygotowano kilkadziesiąt instrumentów, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć. Jak przekazano w zapowiedzi, na pl. Wolności będzie działał UKU-BUS, czyli muzyczny autokar, działający jako otwarta dla wszystkich scena.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program można znaleźć na stronie: https://calypoznanukulele.pl/ (PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany