kategoria: Kultura / Sztuka
25 maj 2024

"The Man Who Could Not Remain Silent" ze Złotą Palmą dla filmu krótkometrażowego

zdjęcie:
fot. PAP
"The Man Who Could Not Remain Silent" Nebojsa Slijepcevica został doceniony Złotą Palmą dla filmu krótkometrażowego podczas sobotniej gali zamknięcia 77. festiwalu w Cannes.
REKLAMA

O Złotą Palmę w konkursie filmów krótkometrażowych rywalizowało 11 obrazów z 10 krajów, m.in. Azerbejdżanu, Brazylii, Kanady, Chin i USA.

W jury krótkich metraży zasiedli belgijska aktorka Lubna Azabal (przewodnicząca), francuska reżyserka i scenarzystka Marie-Castille Mention-Schaar, włoski programmer Paolo Moretti, francuska producentka i reżyserka Claudine Nougaret, serbski reżyser i scenarzysta Vladimir Perisic.

Następnie jurorzy Złotej Kamery pod przewodnictwem francuskiej aktorki Emmanuelle Beart i belgijskiego rapera, reżysera Baloji przyznali nagrodę za najlepszy debiut Halfdanowi Ullmannowi Tondelowi za "Armanda".

Gala zamknięcia 77. festiwalu w Cannes odbywa się w Grand Theatre Lumiere.(PAP)

autorka: Daria Porycka

dap/ wj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
21.5°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany