kategoria: Kultura / Sztuka
18 listopad 2023

W weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się Targi Hobby

zdjęcie: W weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się Targi Hobby / fot. PAP
fot. PAP
Wyścigi aut zdalnie sterowanych, gry planszowe, wystawa klocków lego, muzeum komiksu - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców i turystów w ramach odbywających się od soboty „Targach Hobby”. Wydarzenie na MTP potrwa do niedzieli.
REKLAMA

Tegoroczna edycja Targów Hobby odbywa się w ten weekend w pawilonie 3 i 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie dedykowane jest m.in. kolekcjonerom, pasjonatom, a także tym, którzy poszukują nowych zainteresowań.

Wystawcy prezentują stoiska związane z modelarstwem, rajdami samochodowymi, planszówkami, szyciem, tańcem i innymi dziedzinami.

„Targi Hobby to przede wszystkim ciekawe atrakcje – pokazy, turnieje, wystawy i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z przeróżnymi pasjami. Na ekspozycji znajdziecie m.in. znane już z poprzednich edycji atrakcje, jak tor dla samochodów RC, makiety kolejek i prezentacje indywidualnych modelarzy czy strefy gier planszowych, LEGO, sportu, tańca czy szycia” – wskazali organizatorzy.

Na odwiedzających czekają także m.in. strefy służb mundurowych, akademia piłkarska, muzeum komiksu, ekspozycja fanów robotyki i elektroniki, czy warsztaty florystyki, malowania figurek, makramy i pracy w drewnie.

„Tegoroczną nowością będzie m.in. Galaktyka Mocy - strefa trzech organizacji kostiumowych uniwersum Gwiezdnych Wojen (Legion 501, Rebel Legion i Mando Mercs Costume Club). Na ich stoisku będzie można spotkać m.in szturmowców, imperialnych oficerów, pilotów rebelii, mandaloriańskich łowców nagród i samego Lorda Vadera! W strefie stanie fragment korytarzy Gwiazdy Śmierci, na tle których będzie można zrobić zdjęcie z bohaterami gwiezdnej sagi” – podali organizatorzy.

W trakcie wydarzenia odbędzie się także VI edycja Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Mistrzostw Wielkopolski Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Targi Hobby potrwają do niedzieli, do godz. 17. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17°C
wschód słońca: 04:45
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-07-14 15:00
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 17:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 18:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 20:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany