26 lipiec 2022

Będzie nowy park, a w nim plac zabaw i siłownia

zdjęcie: Będzie nowy park, a w nim plac zabaw i siłownia / pixabay/5126348
Trwają prace budowlane na zieleńcu przy ul. Kutnowskiej. Inwestycja ma na celu zagospodarowanie terenu z zachowaniem starodrzewu, który znajduje się na osiedlowym zieleńcu oraz części obecnego układu komunikacyjnego. Oznacza to modernizację alejek parkowych oraz montaż urządzeń zabawowych wśród istniejących drzew. To założenia pierwszego etapu realizacji inwestycji. W przyszłości pojawią się kolejne.
REKLAMA
Projekt zakłada podział na pięć obszarów: teren sportowy wraz z boiskiem i streetworkoutem oraz siłownią zewnętrzną, place zabaw dla dzieci starszych i młodszych, teren z leżakami oraz trawiastą polanę, którą będzie można wykorzystać do organizacji m.in. kina letniego i osiedlowych spotkań. Poszczególne strefy zostaną wzbogacone roślinami, tworząc oddzielone, zielone strefy komfortu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Całość układu dopełni zieleń niska, żywopłotowa oraz ściany pnączy. Pojawią się drzewa - lipa drobnolistna, wiśnia piłkowana, klon pospolity, grab pospolity, a wśród krzewów znajdziemy trzmielinę, kalinę koralową, lilaka i róże.

Aktualnie wykonawca wszedł już na plac budowy i rozpoczął prace ziemne. Trwa porządkowanie terenu, jego przygotowanie do realizacji inwestycji oraz wytyczanie układu komunikacyjnego.
Prace na terenie zieleńca zostały poprzedzone inwentaryzacją dendrologiczną. Planowany park zaprojektowany w sposób zgodny ze sztuką architektury krajobrazu z poszanowaniem istniejącej przyrody. Tym samym niektóre drzewa zostały zabezpieczone specjalistycznymi wiązaniami, tak, by nie stanowiły zagrożenia dla mieszkańców i mogły nadal pozostać w krajobrazie parkowym.

Pierwszy etap inwestycji, czyli budowa placu zabaw oraz modernizacja części alejek wyniesie około 800 tys.zł. Środki pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 oraz Rady Osiedla Warszawskie-Pomet-Maltańskie. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
1.3°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-29 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-29 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany