18 listopad 2019

Budynek Arkadii rozświetlił się na fioletowo

fot. nadesłane
W niedzielę 17 listopada obchodzono Światowy Dzień Wcześniaka. Do akcji włączył się również ZKZL, który rozświetlił budynek Arkadii na kolor fioletowy.
Koronawirus
wielkopolskie
3076
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Dzień Wcześniaka ma na celu zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat przedwcześnie urodzonych dzieci. W Polsce przybywa 26000 wcześniaków każdego roku. Część z nich waży niecały kilogram. Od pierwszych chwil życia walczą o każdy dzień, każdy kilogram sowjej wagi. Mimo to, wiedza na temat przyczyn, skutków i konsekwencji przedwczesnego porodu nadal jest mała.

Znakiem rozpoznawczym akcji jest kolor fioletowy, ponieważ łagodzi, wycisza oraz zwiększa poczucie własnej wartości, koncentracji. Jest to kolor osób wrażliwych i wyjątkowych. Takie są też wcześniaki.

Na całym świecie prowadzona jest kampania informacyjna mająca na celu rozpropagowaniu wiedzy na temat przyczyn, skutków i potrzeby specjalistycznej opieki. Ważnym wydarzeniem, przykuwającym uwagę jest podświetlanie najważniejszych światowych budynków. Na tej liście są między innymi Brama Brandenburska czy Empire State Building. ZKZL w tym roku także włączył się do tej szlachetnej, społecznej akcji poprzez podświetlenie budynku Arkadii znajdującego się na Placu Wolności w Poznaniu. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i zwrócić uwagę na problem dzieci przedwcześnie urodzonych. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3076
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany