25 marzec 2020

Komunikat w sprawie odroczenia płatności czynszów za lokale użytkowe

Mając na uwadze aktualne warunki związane z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i utrudnieniami w prowadzeniu działalności przez najemców lokali użytkowych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, Miasto wraz ze spółką Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zarządzającą lokalami miejskimi, przygotowało rozwiązania mające na celu pomoc przedsiębiorcom w sytuacji w jakiej się znaleźli.
Koronawirus
wielkopolskie
2776
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Miasto, idąc w ślad innych metropolii jak Kraków czy Wrocław wypracowało wstępne propozycje wsparcia przedsiębiorców takie jak:
  1. odroczenie terminu płatności czynszu za miesiąc kwiecień do dnia 20.08.2020 r. oraz za miesiąc maj do dnia 20.11.2020 r.
  2. rozłożenie na raty zaległości, które powstały w związku z epidemią (inne niż w pkt 1)
  3. nie naliczanie odsetek w związku z powstałymi zadłużeniami.
Każda z tych propozycji będzie mogła być zastosowana na wniosek przedsiębiorcy złożony za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy: obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie, ponieważ jesteśmy przekonani, że sytuacja wszystkich przedsiębiorców nie będzie taka sama.

Z inicjatywy Pana Prezydenta został powołany zespół, zadaniem którego będzie rozpatrywanie wniosków, tak aby każdy z przedsiębiorców mógł zostać indywidualnie potraktowany.

Oczywiście, cały czas pilnie śledzimy rozwój pandemii, narzędzia i mechanizmy jakie proponuje wdrożyć rząd i będziemy starali dostosować się do realiów, proponując dalsze wsparcie dla przedsiębiorców uwzględniające sytuację w jakiej się znaleźli.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
2776
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-04 17:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-04 20:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska w...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 11:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany