kategoria: Miasto
18 listopad 2023

Od soboty Betlejem Poznańskie także na terenie MTP

zdjęcie: Od soboty Betlejem Poznańskie także na terenie MTP / pixabay/579083
Świąteczny klimat Betlejem Poznańskiego czuć już na placu Wolności. Od soboty mieszkańcy i turyści będą mogli odwiedzać świąteczny jarmark także na terenie MTP, gdzie można będzie pojeździć na łyżwach, odwiedzić Domek Św. Mikołaja, czy skorzystać z symulatora lotu saniami.
REKLAMA

„W sobotę, 18 listopada jarmark świąteczny na targach otworzy swoje podwoje dla mieszkańców. Podobnie jak w zeszłym roku przygotowaliśmy bardzo wiele atrakcji. Każdy gość znajdzie coś dla siebie. Na naszym terenie zagościło już największe w mieście młyńskie koło. Po raz kolejny przygotowaliśmy też dla mieszkańców jedyne w Poznaniu lodowisko pod chmurką” – zaznaczyła Karolina Niementowska, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej Grupy MTP.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w sobotnie południe „Bajanka” zaprosi wszystkie dzieci pod scenę, aby zaangażować je do wspólnej zabawy i poczytać im bajkę. O godz. 15.00 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach konkursu: "Muzyka na jarmarku" - na świątecznej scenie wystąpi zespół Emce One, rozgrzewając wszystkich gości specjalnie przygotowanymi utworami muzycznymi. O godz. 17.00 teren jarmarku wypełnią ze sceny utwory Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele.

Atrakcje będą czekać na odwiedzających także w niedzielę. Jak podali organizatorzy, „o 13.00 najmłodszych na scenie do wspólnych pląsów i śpiewów zaprosi Wujek Ogórek w ramach swoich cyklicznych coniedzielnych koncertów na jarmarku. O 17.00 rozpocznie się ceremonia otwarcia z udziałem przedstawicieli miejskich władz. To właśnie wtedy nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku, a chwilę później na scenie wystąpi zespół z poznańskimi korzeniami - Dagadana, który jest współtwórcą piosenki +Jesień – Tańcuj+ w kinowym hicie +Chłopi+” – podano.

Jarmark świąteczny na targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11.00-21.00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11.00-22.00.

Jarmark na MTP zlokalizowany jest na pl. Powszechnej Wystawy Krajowej. Wśród stałych atrakcji znajdą się oprócz koła młyńskiego i lodowiska m.in. domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, karuzela wenecka, autodrom, gadający Łoś Marcin, iluminacje świetlne i symulator lotu saniami. W pobliżu jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także „Wielka Fabryka Elfów”.

Wejście i wjazd na parking możliwy będzie od ul. Głogowskiej.

Aby ułatwić dojazd na Betlejem Poznańskie, ZTM uruchomił specjalną linię tramwajową nr 24. Pojazd będzie kursować, w godzinach od 16.00 do 22.00 we wszystkie dni tygodnia do 23 grudnia. Trasa została tak zaplanowana, żeby można było dojechać zarówno na Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od ul. Głogowskiej), jak i w rejon placu Wolności.

Betlejem Poznańskie w tym roku odbywa się w dwóch lokalizacjach: od soboty na MTP, zaś już od piątku, 17 listopada, jarmark czynny jest na placu Wolności.

Na placu Wolności znajduje się m.in. młyńskie koło, oferujące wyjątkowy widok na miasto, a także karuzele: z reniferami, wenecka i Świąteczny Pociąg. Na gości czeka także ponad 60 wystawców m.in. z Włoch, Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemiec, Polski, którzy prezentują swoje wyroby.

Dla gości odwiedzających pl. Wolności przygotowano też bogaty program kulturalny, w tym koncerty i przedstawienia.

Jarmark na pl. Wolności będzie czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 11.00-21.00, z wyjątkiem 24 grudnia (nieczynne) oraz 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia (krótsze godziny otwarcia - od 13.00 do 21.00). Jarmark na pl. Wolności potrwa do 7 stycznia. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
14.1°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany