9 grudzień 2019

Pawilony na Świcie w rozbiórce.

fot. nadesłane
Pawilony handlowo-usługowe na Świcie już niedługo zyskają nowoczesny wygląd. Prace idą zgodnie z harmonogramem a pierwsze pawilony zostały już wyburzone.
REKLAMA
Zgodnie z umową, kompleksowy remont pawilonów podzielony jest na 2 etapy. Pierwszy rozpoczął się wraz z przekazaniem placu budowy 25 listopada. Generalny Wykonawca, po przejęciu terenu niezwłocznie zabrał się do pracy. Teren został ogrodzony i przygotowany do dalszych prac. W tym tygodniu rozpoczęły się prace rozbiórkowe pierwszych pawilonów. Najemcy, którzy prowadzili w nich swoją działalność zostali przeniesieni do lokali zastępczych. Przedstawiciele biura projektowego przeprowadzili nadzór autorski nad inwestycją a wszystkie szczegóły dotyczące prowadzonych prac ustalane są na cotygodniowych radach budowy odbywających się na terenie inwestycji.

Zakres prac jest szeroki i obejmie między innymi wymianę stolarki okiennej, wymianę ścian osłonowych zewnętrznych wraz z dociepleniem oraz wzmocnienie konstrukcji stropodachów budynków. Kapitalny remont obejmuje także wymianę instalacji centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarnej i wymianę instalacji elektrycznej. Zostanie zamontowana instalacja sygnalizacji włamania oraz monitoring. Podczas remontu pawilonów przy ul. Świt nie zabraknie prac w przestrzeni wspólnej dookoła budynku. Powstaną tutaj nowe chodniki i parkingi oraz elementy małej architektury takie jak ławeczki, oświetlenie czy kosze na śmieci. Inwestycja zostanie ukończona w 2020 roku. Całkowity koszt inwestycji to 20,5 miliona złotych. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-01-29 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 20:30
miejsce
Wiraż Pub, Poznań, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-31 17:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany