kategoria: Miasto
6 listopad 2023

Prezydent Warszawy zwraca się do Policji o zapewnienie bezpieczeństwa 11 listopada

zdjęcie: Prezydent Warszawy zwraca się do Policji o zapewnienie bezpieczeństwa 11 listopada / pixabay/2963853
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwrócił się do komendanta głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka o zapewnienie bezpieczeństwa podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zaprosił też policjantów do specjalnego sztabu, który będzie działał 11 listopada.
REKLAMA

Trzaskowski pismo do gen. Szymczyka opublikował na platformie X (dawniej Twitter).

Prezydent stolicy zaznaczył, że w sobotę, 11 listopada w związku z Narodowym Świętem Niepodległości zaplanowane są uroczystości, biegi oraz zgromadzenia. W związku z tym zwrócił się do szefa KGP "o zapewnienie odpowiednich sił i środków policyjnych do zabezpieczenia wszystkich tych wydarzeń".

"Aktualna niestabilna sytuacja na świecie, w tym trwające konflikty zbrojne na terenie Ukrainy czy Bliskiego Wschodu oraz coraz częściej pojawiające się informacje zamieszczane na różnych portalach internetowych stanowi poważne zagrożenie i wyzwanie. Powyższe determinuje szczególną konieczność zachowania daleko idących środków ostrożności i właściwego przygotowania do zbliżających się obchodów" - napisał Trzaskowski.

Jak dodał, nie można też zapomnieć, "że w minionych latach niejednokrotnie dochodziło do wywoływanych przez uczestników zgromadzeń wybryków chuligańskich oraz zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, skutkujących obrażeniami wśród uczestników, uszkodzenia infrastruktury miejskiej i mienia prywatnego, itp.".

"Wierzę, że właściwe i profesjonalne przygotowanie oraz wsparcie Komendy Stołecznej Policji odpowiednia liczbą przygotowanych funkcjonariuszy Policji pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych na ten dzień przedsięwzięć tak, aby wyeliminować ewentualne ryzyka i zagrożenia" - napisał prezydent Warszawy.

Poinformował też szefa KGP, że do nadzoru nad sobotnimi wydarzeniami skierowane zostaną wzmocnione zespoły pracowników Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy.

Przekazał, że w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa będzie pracował specjalny sztab, do którego zaprasza również przedstawicieli Policji. (PAP)

agzi/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany