13 grudzień 2019

Życie Moim Dopalaczem - video

fot. KMP w Poznaniu
Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Pedagogów Społecznych RIPOSTA zorganizowały 11 grudnia br. pokaz spotu o tematyce edukacyjno-profilaktycznej pn. „Życie Moim Dopalaczem”.
REKLAMA

W gmachu Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu miało miejsce ciekawe wydarzenie. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w oparciu o Wojewódzki Program „Dopalacze Niszczą Życie” oraz Stowarzyszenie Pedagogów Społecznych zorganizowały pokaz spotu pn. „Życie Moim Dopalaczem” o tematyce profilaktycznej. Głównym wątkiem zaprezentowanego materiału filmowego była historia opisana przez młodą dziewczynę, która straciła brata w wyniku zażycia substancji psychoaktywnej.

Przygotowany materiał ma za zadanie nakłonić osoby oglądające spot do refleksji – czy warto ryzykować własne życie po to, aby poddać się presji otoczenia i spróbować narkotyków czy dopalaczy. Koncepcja przygotowania spotu sparowana była z kampanią profilaktyczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Pedagogów Społecznych RIPOSTA nad rzeką Warta.

Unowocześniając działania o charakterze profilaktycznym Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zaangażował w udział w przedsięwzięciu uczniów klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, którzy wcielili się w rolę młodzieży spędzającej czas wolny na terenach zielonych. Z kolei Mikołaj Kościelak uczeń Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza specjalnie napisał utwór muzyczny, który stał się ścieżką dźwiękową wspomnianego spotu, a utwór muzyczny wykonali uczniowie Orkiestry Kameralnej Poznańskie Smyczki pod przewodnictwem Pana Jacka Pawełczaka. Galę uświetnił również pokaz umiejętności muzycznych zespołu „Big Band” pod batutą Pana Mariusza Pikulskiego.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Leszek Steinitz wręczył wszystkim uczniom oraz instytucjom zaangażowanym w tworzenie kampanii profilaktycznej, której efektem końcowym jest spot, specjalne podziękowania oraz drobne upominki ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendę Miejską Policji w Poznaniu, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Straż Miejską Miasta Poznania. Należy podkreślić, że spot został specjalnie przygotowany również w wersji dla osób głuchych i niedosłyszących, ponieważ posiada transkrypcję języka migowego wykonaną przez funkcjonariusza Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wzięły aktywny udział w tworzeniu tego projektu.

Rafał Lipczewski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 16:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-25 21:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany