kategoria: Motoryzacja
10 lipiec 2024

KMP Poznań - Nowe radiowozy dla poznańskich policjantów

fot. KMP w Poznaniu
Policjanci z poznańskiej drogówki oraz Komisariatu Policji Poznań Grunwald otrzymali nowe oznakowane radiowozy. Ich flotę zasilą 3 samochody marki Kia Ceed nowoczesnych barwach. Poprawią one komfort służby pełnionej przez naszych policjantów, co z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Ich zakup został sfinansowany z budżetu centralnego policji.
REKLAMA

Trzy nowe, oznakowane radiowozy marki Kia w nowoczesnym malowaniu zgodnym ze standardami unijnymi trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na co dzień korzystać z nich będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz poznańskiego Grunwaldu.

Wszystkie auta to Kia Ceed wyposażone w 1,5 – litrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzenia pojazdu pomaga automatyczna skrzynia biegów. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochody wyposażone są także w klimatyzację i kamerę cofania. Wszystkie są również w nowoczesnym malowaniu.

Ich zakup sfinansowany został z centralnego budżetu policji. Przyczyni się on do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.

Wszystkie radiowozy rozpoczęły już policyjną służbę.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
20.8°C
wschód słońca: 04:45
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-07-14 17:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 18:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 20:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-15 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany