kategoria: Na Sygnale
29 czerwiec 2024

5 tysięcy zł nagrody za wskazanie drugiego uczestnika śmiertelnego wypadku drogowego w Cielczy

zdjęcie: 5 tysięcy zł nagrody za wskazanie drugiego uczestnika śmiertelnego wypadku drogowego w Cielczy / v35077914
v35077914
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wys. 5 tys. zł za pomoc w ustaleniu pojazdu i kierowcy, który brał udział w wypadku drogowym 24 stycznia br. w Cielczy k. Jarocina. Na przejściu dla pieszych zginął wówczas 17-latek.
REKLAMA

Z dotychczas poczynionych ustaleń jarocińskiej policji wynika, że do zdarzenia doszło 24 stycznia ok. godz. 7 w Cielczy na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej w kierunku Jarocina (na wysokości przystanku autobusowego).

Kierujący seatem alhambrą potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię. W wyniku uderzenia 17-latek upadł na przeciwległy pas drogi prowadzący do centrum Cielczy, a następnie w nieustalony sposób, nieustalonym pojazdem został przeciągnięty ok. 1500 metrów w kierunku Poznania. Jego ciało znaleziono na wysokości ul. Polnej. Na miejscu zdarzenia pozostał tylko pierwszy z kierowców, drugi odjechał. 54-letniemu mieszkańcowi Jarocina postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Mężczyzna nie przyznał się do postawionego zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Nie zastosowano wobec niego środków zapobiegawczych.

Pomimo wykonanych przez policjantów czynności do dzisiaj nie ustalono drugiego pojazdu.

Policja apeluje, żeby wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę o drugim uczestniku zdarzenia, który oddalił się z miejsca, skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie pod nr tel. 47 775 52 00 (całodobowo) lub osobiście w KPP Jarocin, ul. Bohaterów Jarocina 15.

Za pomoc w ustaleniu danych pojazdu i kierowcy Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. zł.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany