kategoria: Na Sygnale
16 listopad 2023

Agresywny mąż stosował przemoc wobec żony; musiał natychmiast opuścić mieszkanie

zdjęcie: Agresywny mąż stosował przemoc wobec żony; musiał natychmiast opuścić mieszkanie / pixabay/3485235
Nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni nałożono na 37-latka, który stosował przemoc wobec żony – podała w czwartek złotowska policja.
REKLAMA

Jak poinformował w czwartek asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie, w miniony wtorek w godzinach porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zostali wezwani na interwencję domową do jednego z bloków w mieście.

Policjanci po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, uznali za zasadne zastosowanie wobec agresora nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Ponadto mężczyzna w tym czasie nie może również kontaktować się z żoną.

"37-latek został zatrzymany i w obecności mundurowych zabrał z mieszkania niezbędne rzeczy, a następnie został doprowadzony do złotowskiej jednostki, gdzie wykonano z nim dalsze czynności" – wskazał Pachuc.

Przypomniał, że zgodnie z Ustawą antyprzemocową, obowiązującą od listopada 2020 roku, sprawca przemocy po wydaniu nakazu przez policjantów musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego.

Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany