kategoria: Na Sygnale
6 czerwiec 2024

Brutalne pobicie nastolatki; zatrzymano jedną z nastolatek podejrzewanych o atak

zdjęcie: Brutalne pobicie nastolatki; zatrzymano jedną z nastolatek podejrzewanych o atak / pixabay/706775
Do brutalnego pobicia nastolatki doszło kilka dni temu w Poznaniu; w czwartek policjanci zatrzymali jedną ze sprawczyń ataku – 16-latkę. „Żadna z osób, która była świadkiem tego zdarzenia w żaden sposób nie zareagowała” – podkreślił nadkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.
REKLAMA

Do brutalnego pobicia nastolatki doszło 1 czerwca. Po kilku dniach nagranie, na którym widać, jak dwie młode osoby atakują, kopią i biją nastolatkę pojawił się w mediach społecznościowych.

„Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto w momencie, kiedy zobaczyli to nagranie, które krążyło w internecie, a które przedstawia pobicie nastolatki z 1 czerwca u zbiegu ulic Wrocławska/Krakowska w Poznaniu, od razu zajęli się tą sprawą” – podkreślił w czwartek nadkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Dodał, że policjanci ustalili tożsamość pokrzywdzonej. Poinformował, że w czwartek nastolatka przyszła ze swoją mamą na komisariat i złożyła oficjalne zawiadomienie o tym zdarzeniu. Nastolatka została także skierowana do Zakładu Medycyny Sądowej na obdukcję.

W czwartek policjanci zatrzymali także jedną z podejrzewanych nastolatek, która miała dopuścić się tego pobicia – to 16-latka.

Święcichowski zaznaczył, że policjantom znana jest już także tożsamość drugiej z podejrzewanych o atak nastolatek. „Aktualnie, ze względu na stan zdrowia, te czynności z nią jeszcze nie zostały wykonane, natomiast kiedy tylko będzie to możliwe również ona zostaną przesłuchana” – powiedział. Druga z podejrzewanych nastolatek ma 15 lat.

Święcichowski podkreślił, że obie nastolatki są podejrzewane o popełnienie czynu karalnego, o pobicie. „Całość materiału dowodowego, również z obdukcją, wyjaśnieniami, zeznaniami, trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który będzie podejmował decyzję o dalszym losie tych dwóch nastolatek, które miały dopuścić się tego pobicia” – powiedział.

„Na uwagę zwraca również fakt, że żadna z osób, która była świadkiem tego zdarzenia, w żaden sposób nie zareagowała, co również mogło mieć wpływ na to, jak całe to zdarzenie przebiegało” – zaznaczył Święcichowski. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.5°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany