kategoria: Na Sygnale
24 listopad 2023

Ja bym dał bardzo wysokie kary dla reklamodawców, którzy nie dopilnują tego, żeby wokół ich reklam były poprawnie oznaczane treści.

zdjęcie: Ja bym dał bardzo wysokie kary dla reklamodawców, którzy nie dopilnują tego, żeby wokół ich reklam były poprawnie oznaczane treści. / pixabay/1075790nn
Ja bym dał bardzo wysokie kary dla reklamodawców, którzy nie dopilnują tego, żeby wokół ich reklam były poprawnie oznaczane treści. Chodzi o to, żeby chronić młodych ludzi - powiedział minister cyfryzacji Janusz Cieszyński na antenie radiowej Jedynki, pytany o to jak walczyć z nieetycznymi działaniami w internecie.
REKLAMA

Cieszyński podkreślił, że trudno jest tradycyjnymi metodami zwalczyć takie zjawiska.

"Uważam, że w tym przypadku droga jest bardzo prosta. Trzeba odciąć tych ludzi od źródeł dochodu. To nie jest tak, że ludzie to robią hobbystycznie, ludzie robią to by zarabiać pieniądze. Najpierw stają się sławni dzięki patologicznym treściom a wokół tego platformy, które produkują kontent video, zarabiają pieniądze na emitowanych reklamach. W momencie, w którym ograniczymy możliwość zarabiania na tym, to się szybko skończy" - powiedział.

"Ja bym dał bardzo wysokie kary dla reklamodawców, którzy nie dopilnują tego, żeby wokół ich reklam były poprawnie oznaczane treści. Czyli treści dla dorosłych muszą być oznaczone jako treści dla dorosłych. Jeżeli dorośli ludzie robią mało chwalebne rzeczy w internecie a inni dorośli ludzie to oglądają, to przykre. Chodzi o to, żeby chronić młodych ludzi i jeżeli reklamodawca będzie wiedział że musi pilnować tego, żeby to było dobrze oznaczane, to sytuacja się drastycznie zmieni. Dzisiaj tym wielkim platformom, które zarabiają na tym niemałe pieniądze po prostu opłaca się to, ze filmy nie są oznaczone jako filmy dla dorosłych" - podkreślił.

Przypomniał, że w Polsce powstało Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, które zajmuje się przestępstwami w sieci.

"Jeżeli wprowadzimy skuteczne narzędzia a przede wszystkim ekonomiczne bodźce do tego, żeby takie rzeczy się nie działy, to moim zdaniem osiągniemy sukces. Dlatego, że duże firmy, które się teraz reklamują wokół tego, gdy stanie się to nieopłacalne, od tego odstąpią" - zaznaczył.

Ocenił, że nie należy tego mylić z Pandora Gate czyli wykorzystywaniem swojej sławy by robić krzywdę młodym dziewczynom. "Do tego jest policja kryminalna i specjalne narzędzia" - dodał.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
14.1°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany