7 kwiecień 2021

Kolejny raz udowodnił, że policjantem jest się przez cały czas

fot. KMP w Poznaniu
Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę vana. W momencie zdarzenia był w czasie wolnym od służby. Jak się okazało, to nie pierwsza taka sytuacja w jego zawodzie. Teraz kolejny raz udowodnił, że policjantem jest się przez cały czas.
REKLAMA

30 marca br. w godzinach wieczornych, kiedy policjant z Wydziału Sztab Policji z poznańskiej komendy wracał po służbie do domu, w m. Palędzie zauważył kierującego Mitsubishi, który jechał w obszarze zabudowanym całą szerokością drogi z nadmierną prędkością. Ponadto mężczyzna łamał inne przepisy drogowe, między innymi wyprzedzał pojazdy w niedozwolonym do tego miejscu.

Policjant po służbie widząc to, natychmiast zareagował. Nie tracąc kierowcy z pola widzenia poprosił o wsparcie kolegów z patrolu. Jadąc tuż za nim, swoim prywatnym autem próbował go zatrzymać. Kiedy kierujący vanem stanął na drodze, policjant podbiegł do niego, jednak ten dynamicznie ruszył i odjechał z miejsca, omijając funkcjonariusza i inne pojazdy.

Aspirant w dalszym ciągu kontynuował pościg. W pewnym momencie zobaczył, że kierowca zjechał na sklepowy parking i w pośpiechu, chwiejnym krokiem wyszedł z auta. Funkcjonariusz podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Mężczyzna był agresywny, więc policjant musiał użyć siły fizycznej, aby powstrzymać go przed oddaleniem się. Po chwili na miejsce przybyli policjanci z patrolu.

Okazało się, że 50-latek miał ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany, a swoje zachowanie będzie musiał wytłumaczyć przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia. Jak się okazało, nie było to pierwsze takie zatrzymanie w „karierze zawodowej” aspiranta z Wydziału Sztab Policji. W ubiegłym roku funkcjonariusz również będąc w czasie wolnym od służby w m. Dąbrówka zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Renault. Tymi czynami potwierdził, że policjantem się jest przez cały czas.

sierż. sztab. Marta Mróz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2021-09-12 18:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-18 20:00
miejsce
Parafia polskokatolicka p.w. św....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 18:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 16:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany