Nowe Miasto – Chcieli wymusić zapłatę – usłyszeli zarzuty

Policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież, uszkodzenie ciała oraz zmuszanie do określonego zachowania. Sprawcy zażądali od klienta korzystającego z usług płatnego przewozu osób, pokrycia dodatkowych kosztów. Teraz wszystkim grozi do 5 lat więzienia.
Koronawirus
wielkopolskie
2850
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Na początku listopada br. policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który został okradziony i poturbowany przez trzech napastników. Jak się okazało jeden z nich był właścicielem pojazdu wykorzystywanego w aplikacji służącej do zamawiania usług płatnego przewozu osób.

W trakcie przejazdu pomiędzy kierowcą a klientem doszło do nieporozumienia. Za zabrudzenie tapicerki przewoźnik zażądał uiszczenia dodatkowej opłaty, a kiedy klient się nie zgodził, zadzwonił po dwóch swoich kolegów. Wszyscy trzej usiłowali wymusić na pokrzywdzonym przekazanie pieniędzy, najpierw poprzez zmuszenia go do wypłacenie pieniędzy z bankomatu, a następnie poprzez przelew aplikacją bankową. W efekcie sprawcy poturbowali pokrzywdzonego i zabrali mu telefon komórkowy oraz karty płatnicze.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego nowomiejskiego komisariatu, którzy szybko ustalili i zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn. Okazało się, że to obywatele Ukrainy w wieku od 20 do 24 lat, legalnie przebywający na terenie Polski.

Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży, zmuszania do określonego zachowania, naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni siedmiu oraz włamania na konto bankowe. Przyznali się do popełnionych przestępstw. Decyzją prokuratora otrzymali zakaz opuszczenia kraju i zostali objęci policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
2850
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-04 17:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-04 20:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska w...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 11:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany