kategoria: Na Sygnale
17 listopad 2023

Olgierd M. podejrzany o ciężkie pobicie sportowca przewieziony do Polski

zdjęcie: Olgierd M. podejrzany o ciężkie pobicie sportowca przewieziony do Polski / pixabay/384652
Zatrzymany w Hiszpanii Olgierd M., podejrzany o ciężkie pobicie poznańskiego sportowca Dominika Sikory, został przewieziony do Polski - poinformował w piątek rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak O jego zatrzymaniu policja informowała we wtorek.
REKLAMA

W styczniu 2020 roku 29-letni wówczas Dominik Sikora, zawodnik poznańskiego klubu zapaśniczego bawił się w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku. Przed lokalem został uderzony w twarz. Upadł na bruk, a kilka dni później w wyniku ciężkich obrażeń zmarł w szpitalu. Podejrzany o pobicie ukrył się. Został zatrzymany w ostatnich dniach w Hiszpanii.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował w piątek, że w czwartek przeprowadzono transfer Olgierda M. do Polski; mężczyzna jest już w areszcie. Prokuratura nie informuje na razie, kiedy zostaną przeprowadzone czynności z Olgierdem M.

Policja podała, że w 2020 roku, wkrótce po pobicie Dominika Sikory udało się zidentyfikować sprawcę. Rozpoczęli poszukiwania, ale Olgierd M zniknął. Sprawę poszukiwawczą prowadzili „Łowcy Głów” z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji KWP w Poznaniu. Wystąpili do sądu o wydanie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania.

W ostatnich dniach policjanci z poznańskiej grupy pościgowej otrzymali wiadomość od policji hiszpańskiej, że ścigany przez nich mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17°C
wschód słońca: 04:45
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-07-14 15:00
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 17:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 18:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 20:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany