kategoria: Na Sygnale
29 marzec 2023

Początek procesu mężczyzny oskarżonego o zabójstwo 85-letniej matki

zdjęcie: Początek procesu mężczyzny oskarżonego o zabójstwo 85-letniej matki / pixabay/6964327
Na wniosek obrony rozpoczęty w środę w Sądzie Okręgowym w Poznaniu proces Piotra K. oskarżonego o zabójstwo 85-letniej matki, będzie toczył się z wyłączeniem jawności. Mężczyzna miał zadać seniorce dziewięć ciosów nożami. Po zatrzymaniu twierdził, że niczego nie pamięta.
REKLAMA

O wyłącznie jawności rozpoczętego w środę procesu Piotra K. wnioskował jego obrońca. Adwokat wskazywał w swojej argumentacji na wątpliwości, co do poczytalności oskarżonego w chwili popełniania zarzucanego mu czynu. Sąd zgodził się na wyłączenie jawności postępowania.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w środę PAP, że ws. poczytalności Piotra K. sporządzono dwie opinie biegłych. Przyznał, że pierwsza wskazywała na możliwą niepoczytalność podejrzanego, jednak według kolejnej mężczyzna był poczytalny w chwili popełniania zarzucanego mu czynu.

W maju 2020 r. 50-letni wówczas Piotr K., mieszkaniec Drawska w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, miał zabić swoją 85-letnią matkę w czasie awantury domowej. Jak informowała wówczas prokuratura mężczyzna najpierw zaatakował swoją żonę, później córkę, a następnie swoją 85-letnią matkę. Młodszym kobietom udało się uciec z domu. Wezwani na miejsce policjanci obezwładnili mężczyznę, a później znaleźli ciało zmarłej 85-latki. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że seniorka miała dziewięć ran kłutych zadanych dwoma kuchennymi nożami.

Śledczy informowali wówczas także, że w momencie zatrzymania mężczyzna miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie. W postępowaniu przygotowawczym podejrzany nie przyznał się do winy i wskazał, że nie pamięta zdarzenia. Piotr K. nie był wcześniej notowany, a policja nigdy nie była wzywana na interwencję do domu rodziny.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara od ośmiu lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie. (PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.9°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany