kategoria: Na Sygnale
20 listopad 2023

Podpalił pustostan, w którym byli bezdomni

zdjęcie: Podpalił pustostan, w którym byli bezdomni / pixabay/6249835
Do 10 lat więzienia grozi 35-latkowi, który odpowie za podpalenie pustostanu w Obornikach (woj. wielkopolskie). Mężczyzna podłożył ogień w hali magazynowej. W obiekcie przebywały osoby bezdomne, którym wcześniej podejrzany groził - podała w poniedziałek policja.
REKLAMA

Oficer prasowa obornickiej policji sierż. szt. Izabela Leśnik poinformowała, że sprawa dotyczy pożaru nieczynnej hali magazynowej, do którego doszło 4 listopada około godz. 23. Z płonącego budynku strażacy wyprowadzili dwie osoby bezdomne.

"Policjanci ustalili, że podpalenia hali dokonał 35-letni mężczyzna, który wcześniej groził bezdomnym pozbawieniem życia poprzez podpalenie pustostanu hali magazynowej, w której przebywali" - wskazała Leśnik.

Mężczyzna został zatrzymany przez obornickich dzielnicowych 13 listopada. Przedstawiono mu zarzuty dotyczące sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru oraz kierowania gróźb karalnych wobec osób bezdomnych.

Leśnik powiedziała PAP, że mężczyzna jest znany obornickim policjantom w związku z licznymi kradzieżami i włamaniami. 35-latek przyznał się do podpalenia hali magazynowej, ale odmówił wyjaśnienia, dlaczego to zrobił.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. 35-latkowi grozi do 10 lat więzienia.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany