17 listopad 2023

Policja i prokuratura badają sprawę śmierci dwóch nastolatek

zdjęcie: Policja i prokuratura badają sprawę śmierci dwóch nastolatek / pixabay/4338246
Policja i prokuratura badają sprawy śmierci dwóch nastolatek. 16- i 19-latka zmarły w odstępie dwóch dni; jedna na terenie gminy Suchy Las, druga w Poznaniu. Kluczowe mogą okazać się wyniki badań toksykologicznych.
REKLAMA

Jak powiedział PAP w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak, „prokuratura zajmuje się sprawami dotyczącymi dwóch zgonów młodych kobiet”.

Dodał, że ciało 16-letniej dziewczyny znaleziono 11 listopada na ternie podpoznańskiej gminy Suchy Las, zaś 13 listopada w Poznaniu zmarła 19-latka.

„Prowadzone są dwa śledztwa w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności śmierci tych dwóch kobiet. Będą przeprowadzane sekcje zwłok, które będą istotne dla oceny przyczyn śmierci, będą przeprowadzane także badania toksykologiczne” – powiedział.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez lokalne media, zgony nastolatek mogły zostać spowodowane zażyciem narkotyków. Prokurator w rozmowie z PAP podkreślił, że „na razie nie potwierdzamy informacji, że śmierć mogła być spowodowana zażyciem jakichś lekarstw czy środków odurzających”.

„Te dwie sprawy się też na razie, na tym etapie, ze sobą w żaden sposób nie łączą, więc są to też dwa odrębne postępowania” - zaznaczył.

Prokurator wskazał, że wyniki badań toksykologicznych mogą być znane najprawdopodobniej za co najmniej 4 tygodnie.

O sprawie napisała w czwartek „Gazeta Wyborcza”. Z ustaleń "GW” wynika, że do szpitala z objawami silnego odurzenia trafił także 17-latek – kolega zmarłej 16-latki. Lekarzom udało się uratować życie młodego mężczyzny. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
0.7°C
wschód słońca: 07:48
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2023-12-08 19:30
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 15:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 16:30
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany