15 styczeń 2023

Policjanci szukają oszusta sprzedającego kontener morski

zdjęcie: Policjanci szukają oszusta sprzedającego kontener morski / fot. PAP
fot. PAP
Oszusta, który sprzedał mieszkańcowi powiatu wolsztyńskiego (Wielkopolskie) kontener morski poszukują tamtejsi policjanci. Poszkodowany kupił kontener, wpłacił pieniądze, nigdy nie doczekał dostawy towaru.
REKLAMA

Biuro prasowe wolsztyńskiej policji podało, że ofiarą oszusta padło przynajmniej kilka innych osób.

W ostatnich dniach mężczyzna na internetowej platformie handlowej trafił na ogłoszenie dotyczące sprzedaży kontenera morskiego. Skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym uzgadniając warunki transakcji.

"Zgodnie z umową przesyłka miała trafić do niego 12 stycznia. Mężczyzna przelał tytułem zapłaty 7 tys. złotych, pokrywając w tym również koszt transportu. Gdy kontener nie dotarł do kupującego, ten postanowił skontaktować się ze sprzedającym i wyjaśnić powód takiego stanu rzeczy. Okazało się, że numer był już niedostępny" – podała policja.

Mężczyzna wyszukał w Internecie firmę, od której - jak myślał - kupił kontener i zadzwonił pod wskazany tam numer telefonu. Wtedy okazało się, że padł ofiarą oszusta. Właściciel firmy przyznał, że dzwoniło do niego kilka innych osób próbując wyjaśnić sprawę zakupu kontenera. Dodał też, że nigdy nie zajmował się taką sprzedażą.

Wolsztyńska policja podała, że w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W przypadku ustalenia sprawcy przestępstwa musi liczyć się z odpowiedzialnością karną, której górną granicą jest 8 lat więzienia. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
-1.3°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 16:49
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2023-02-07 19:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany